Четвер, 16 Січня, 2025

Захід спробував ізолювати Путіна, але зазнав поразки – Bloomberg

У ЦЕНТРІ УВАГИ

Останні події на міжнародній арені показують, що західні країни не змогли досягти поставленої мети ізолювати російського президента Володимира Путіна. За даними Bloomberg, дипломатичні спроби представити Путина як ізольованого через його втручання в Україну виявилися малоефективними.

Російський президент перебуває у вирі дипломатичної взаємодії, що зводить нанівець спроби Заходу представити його ізольованим через війну в Україні, повідомляє Bloomberg.

Усього за два місяці від початку свого п’ятого президентського терміну Путін провів понад 20 зустрічей із лідерами країн Європи, Азії, Африки, Латинської Америки та Близького Сходу. Крім того, він здійснив шість закордонних візитів, незважаючи на те що його можливості для поїздок були обмежені.

Це показує, що зусилля російського лідера з залицяння до так званого Глобального Півдня як противаги світовому порядку, в якому домінують США, приносять дивіденди.

Діалог із Сі

Путін, не гаючи часу, відновив дружбу з головою КНР Сі Цзіньпіном, прилетівши до Пекіна трохи більше ніж за тиждень після того, як його привели до присяги на черговий шестирічний термін. Цього місяця вони знову зустрілися “на полях” саміту Шанхайської організації співпраці в Казахстані. Сі Цзіньпін, чия підтримка допомогла Росії протистояти безпрецедентним західним санкціям через війну в Україні, заявив, що Китай “завжди стояв на правильному боці історії”, оскільки він і Путін пообіцяли “зміцнювати всеосяжну стратегічну координацію”.

Візит Моді

Візит прем’єр-міністра Нарендри Моді до Москви цього тижня, його перший візит до Росії за останні п’ять років, надсилає чіткий сигнал про рішучість Індії залишатися поряд з Росією на тлі поглиблення китайсько-російських обіймів. Нью-Делі залишається великим покупцем російської зброї, навіть незважаючи на те, що він диверсифікує свої оборонні потреби і стає дедалі залежнішим від нафти зі знижкою з Росії з початку конфлікту в Україні.

“Мирна місія” Орбана

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, чия країна головує в Європейському союзі, кинув виклик критиці з боку інших лідерів ЄС щодо своєї самопроголошеної мирної ініціативи. Орбан, який вважається найбільш дружньою до Росії фігурою в блоці з 27 країн, раніше відвідав президента України Володимира Зеленського в Києві та вирушив до Китаю після переговорів з Путіним, щоб зустрітися з Сі.

Запрошення Ердогана

Путін уперше з вересня минулого року зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом на полях саміту ШОС. Вони обговорили російський туризм до Туреччини, що бурхливо розвивається, і атомну електростанцію “Аккую”, яку “Росатом” будує в країні. Ердоган заявив, що член НАТО Туреччина хоче “подальшого розвитку теплих відносин” з Росією, і запросив Путіна відвідати його “дуже скоро”.

Альянс із Північною Кореєю

У червні Путін здійснив свою першу за 24 роки поїздку в Північну Корею, де він підписав пакт про взаємну оборону з лідером Кім Чен Ином, який пообіцяв “беззастережно” підтримувати Росію. Військове партнерство посилило побоювання, що Росія може надати передові збройові технології ізольованій комуністичній державі. З Пхеньяна Путін вирушив до В’єтнаму, який проігнорував скарги США на прийом російського лідера.

На горизонті вже маячать нові зустрічі на вищому рівні, коли Росія прийме саміт розширеної групи БРІКС у Казані в жовтні. Це, ймовірно, дасть Путіну можливість зустрітися з лідерами Бразилії, Індії, Китаю, Південної Африки, Ірану, Єгипту, Ефіопії та Об’єднаних Арабських Еміратів, зазначає американське видання.

Актуальні новини