Понеділок, 23 Грудня, 2024

Менше 1% українців знайшли роботу в Німеччині

У ЦЕНТРІ УВАГИ

Програма працевлаштування українців у Німеччині, запущена рік тому, не виправдала сподівань, свідчить аудит Рахункової палати ФРН, про що повідомляє видання Bild. Наразі соціальну допомогу в Німеччині отримують приблизно 720 тисяч українців, з яких близько півмільйона — працездатні. Щомісячні витрати на їхнє утримання становлять близько 539 мільйонів євро.

Уряд Німеччини запровадив ініціативу під назвою Job Turbo, сподіваючись полегшити українцям інтеграцію на ринку праці шляхом зменшення вимог до знання німецької мови. Проте результати програми виявилися незадовільними: у 2023 році лише 20% випускників інтеграційних курсів отримали пропозиції про роботу від центрів зайнятості, і жоден з них так і не вийшов на роботу. Цього року вакантні місця отримали 40% випускників, але на роботу вийшло менше 1%.

Серед інших проблем, які заважають успіху програми, відзначаються довгі черги на інтеграційні курси та часті відмови від участі в них, іноді без підтверджуючих медичних довідок. Після закінчення курсів випускники зобов’язані приходити до центру зайнятості кожні шість тижнів, проте в 2023 році термін очікування на запис до таких центрів складав в середньому півроку, а цьогоріч — 115 днів.

Депутат Бундестагу Кай Віттакер зазначив: “Німецький уряд знову бреше сам собі. Замість економії завдяки «турбо-працевлаштуванню» лише стрімко зростають витрати на допомогу громадянам України. Турбо-працевлаштування стало турбо-провалом. Менше третини українців працюють у Німеччині, що є підтвердженням неспроможності цієї ініціативи”.

Актуальні новини